Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Çatı Tamir ve Bakım

Çatı Tamir ve Bakım

Çatı Tamir ve Bakım

Çatı Tamir ve Bakım titizlik isteyen bir konudur. Helede çatı tamiri konusunda yetersiz bilgi ve tecrübeye sahip değilse daha ciddi sorunlar yaratabilir.  Bir çatıyı değiştirmek, bir çatıyı onarmaktan daha maliyetlidir.

Çatı değişimini önlemenin bir yolu, yıllık veya altı ayda bir yapılan çatı onarımı ve bakımıdır. Yıllık veya altı aylık çatı onarımı ve bakımı, bu sorunları büyük problemler haline gelmeden önce giderir. Tipik bir çatı onarım ve bakım hizmeti sırasında alınan beş önleyici tedbir:

Görsel İnceleme

Çatı onarım ve bakım hizmeti sırasında çatı görsel olarak kontrol edilir. Herhangi bir durgun su veya sarkma belirtisi, olası sızıntıların nerede olabileceğini gösterebilir. Benzer şekilde, kiremit çatılar ve arduvaz çatılar, çatıdan su sızmasına neden olabilecek eksik, kıvrılmış veya hasarlı kiremit veya eksik veya hasarlı kiremitler açısından kontrol edilir. Çatının bütünlüğünü korumak için kiremit veya shingle onarımı veya kiremit veya shingle değişimi gerekebilir.

Yanıp Sönmeyi Kontrol Edin ve Onarın

Çatıdaki havalandırma delikleri, bacalar veya diğer açıklıkların etrafındaki yanıp sönmeler, hasarsız olduklarından emin olmak ve havalandırmaları, bacaları veya diğer açıklıkları su sızıntılarından korumak için incelenir. Etek eğilmişse veya çatıdan çekilmişse, çakmanın yeniden konumlandırılması ve yeniden doldurulması gerekebilir.

Mantar ve Yosun Kontrolü

Çatı yüzeyi, çatı malzemesinin kırılmasına ve sızmasına neden olabilecek küf, mantar veya yosun açısından incelenebilir. Sızıntı meydana gelirse küf, mantar veya yosun evin içine girebilir.

Pas Kontrolü

Çatı onarımı ve bakımı sırasında çatı üzerindeki ve çevresindeki metal paslanmaya karşı kontrol edilebilir. Havalandırma boruları, oluklar veya yanıp sönme çevresinde paslanma, su hasarına veya sızıntılarına işaret edebilir. Pas miktarına bağlı olarak paslanmış parçanın değiştirilmesi veya boyanması gerekebilir.

Üst taraf ve alt yüzeyi kontrol edin

Çatı onarımı ve bakımı sırasında, üst taraf ve alt yüzey çatlak ve çürümenin yanı sıra böcek veya hayvan hasarı açısından kontrol edilebilir. Ön pano veya alt yüzeydeki çatlaklar, çürüme ve diğer hasarlar, suyun veya istilacı hayvanların ve böceklerin tavan arasına girmesine izin verebilir.

Çözüm

Çatı onarımı ve bakımı, çatının değiştirilmesini gerektirmeden önce olası sorunları bulabilir ve çözebilir.

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA