Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Şıngıl Çatı

Şıngıl Çatı

Şıngıl Çatı
Şıngıl (Shingle) çatı kaplama, İstanbul'da mevcut olan en yaygın ve en uygun fiyatlı seçenektir ve bu da onu sağlam, güvenilir bir çatı için mükemmel bir seçim haline getirir. Ancak, bilmediğiniz şey, çatı kategorisinde seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler olduğu için daha fazla karar vermeniz gerekeceğidir; Çatı kaplama şirketleri arasında seçim yapmaktan eviniz için mükemmel renk çatı malzemeleri seçmeye kadar.
 
Sağlam Çatı Yapı, İstanbulda Şıngıl (Shingle) çatı kaplamada yalnızca en iyisini sağlamayı taahhüt eden çatı şirketinizdir. Size yolun her adımında yardımcı olacağız ve en yüksek puan alan ekibimizin mükemmel işler yapacağından eminiz. Kaliteli malzemeler kullanarak ve olağanüstü kaliteden daha azına razı olmadan, yeni çatınızdan çok memnun kalacağınızdan eminiz.
 
Çatı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzmanlarımızdan biriyle ücretsiz danışmanlık randevusu almak için bugün ( bizi arayın.
 

Şıngıl Shingle Çatı Çeşitleri

Üç Sekmeli Şıngıl Çatı : Kesiklerine göre sınıflandırılan ve üç ayrı parça gibi görünmelerini sağlayan en yaygın tiplerdir. Uygun maliyetlidirler, hafiftirler, bakımı kolaydır, enerji açısından verimlidirler ve 20 yıla kadar dayanabilirler.
 
Mimari Şıngıl Çatı : Ek bir asfalt tabakası ile lamine edilmiş ve asfalt dolgu macunu ile yapıştırılmış, daha belirgin, yapısal bir görünüme sahip olup, üç sekmeli asfalt zonadan daha dayanıklı ve su geçirmezdir. Ayrıca, evinizin değerini önemli ölçüde artırırken enerji tasarrufludurlar ve 50 yıla kadar dayanabilirler.
 
Premium Şıngıl Çatı: Adından da anlaşılacağı gibi, bunlar Şıngıl (Shingle) çatı kaplamanın lüks versiyonlarıdır. Üst düzey sedir veya arduvaz çatı kaplamayı taklit etmek için yaratıldılar, hala yaklaşık on kat daha ucuzlar.
 
Bu üç türe ek olarak, zonalarınızın yapılabileceği farklı malzemeler de vardır:
 
Fiberglas Shingle Çatı : Taban olarak dokuma fiberglas, asfalt kaplama ve üstte seramik granüllerin bir kombinasyonu ile yapılan bu malzemeler, su geçirmez ve UV koruyucu bir shingle oluştururken, aynı zamanda düşük asfalt miktarları nedeniyle son derece hafif ve incedir.
 
Organik Mat Tabanlı Çatı : Bu tür Şıngıl (Shingle) çatı kaplamanın tabanı için geri dönüştürülmüş keçe kağıt tabakası vardır. Fiberglas zonalardan daha ağır, daha kalın ve biraz daha pahalı olacaklar ama aynı zamanda daha sağlam ve esnekler. Dezavantajları arasında daha az yangına dayanıklı ve bükülmeye karşı hassas olması yer alır.
 
Eviniz için hangi çatı tipinin en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak yetenekli asfalt çatı kaplama müteahhitlerimizden biriyle ücretsiz danışma için bugün bizi arayın.
 
 

Shingle Çatı Kaplamanın Artıları ve Eksileri

Tercih ettiğiniz çatı tipi hakkında karar verirken, herhangi bir seçimin artıları ve eksileri olacaktır ve her çatı tipinden ne bekleyeceğinizi bilmek en iyisidir.
 

Artıları

Karşılanabilirlik:  Şağlam Çato Yapı'da sahip olduğumuz finansman seçenekleriyle birlikte, bütçesi kısıtlı ev sahipleri için hiç de kolay değil. Uygun kurulum ve bakım ile kaliteli bir çatının bankayı kırması gerekmez.
 
Renk Çeşitliliği: Gri ve kahverengi tonları gibi nötr tonlardan mavi ve polikromatik tonlar gibi daha iddialı renklere kadar çok çeşitli renklerde gelir. Ne kadar harcamak istediğinize bağlı olarak, ahşap veya arduvaza benzeyen Şıngıl (Shingle) çatı kaplamayı bile seçebilirsiniz.
 
Basit Kurulum : Ayrıca, Şıngıl (Shingle) çatı onarımı nispeten basittir, çünkü zaten altında ikiden fazla katman olmadığını ve çatı güvertesinin iyi durumda olduğunu varsayarak mevcut kiremitlerin üzerine yeni kiremitler takabilirsiniz. Ancak genel olarak asfalt shingle çatı kaplama 20 yıla kadar dayanır.
 

Eksileri

Çevre dostu değildir : Shingle çatı malzemeleri, potansiyel olarak zararlı emisyonlar salmadan geri dönüştürülemez ve diğer çatı kaplama türleri kadar uzun süre dayanmayacağından, Şıngıl (Shingle) çatı kaplama oldukça fazla atık oluşmasına neden olur.
 
Hava Koşullarına Duyarlılık : Hem sıcak hem de soğuk olmak üzere çok çeşitli sıcaklıklar ve ayrıca aşırı hava koşulları, bazı asfalt shingle tiplerinde çatlaklara ve eğrilmelere neden olabilir. 
 
Daha fazla öğrenmek ister misiniz? Çatı uzmanlarımızla planlanmış ücretsiz bir muayene yaptırın ve yeni bir çatının evinizi değiştirebileceğini görün. Başlamak için bugün   bizi arayın.
 
 

şıngıl çatı kaplama, şıngıl çatı fiyatları, şıngıl çatı yorumları, şıngıl çatı örtüsü, şıngıl çatı nedir, şıngıl çatı m2 fiyatı, shingle çatı avantajları, ahşap şıngıl çatı, asfalt şingıl çatı kaplama, shingle çatı birim fiyat, çatı şıngıl kaplama, çatı şıngıl modelleri, şıngıl çatı modelleri, çatı şıngıl uygulaması, çatı şıngıl çeşitleri, shingle çatı çeşitleri, şıngıl çatı döşeme, düz şıngıl çatı, çatı şıngıl döşeme, shingle çatı eğimi, şıngıl çatı uygulaması, şıngıl çatı malzemeleri fiyatları, şıngıl çatı modelleri fiyatları, şıngıl çatı yapımı, shingle çatı istanbul, şıngıl çatı kaplama fiyatları, şıngıl çatı maliyeti

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA