Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

OSB Çatı

OSB Çatı

OSB Çatı

Evinizin dış çatı kaplaması için OSB gövde kullanabilirsiniz. OSB malzemesi kontrplaktan farklıdır. Ancak çatı ustaları için giderek daha popüler hale geldi. Bu, OSB malzemesinin uzun süreli kullanım için ne kadar güçlü ve güvenli kalabilmesi sayesindedir.

OSB ( Oriented Strand Board ) çatınızı koruyacak güçlü bir yerleşim düzeni sağlar. Levhanın çatınız için ne kadar iyi çalıştığının ve tüm yol boyunca sağlam bir gövde tutmasının keyfine varacaksınız. Bunun sizin için ne kadar iyi çalıştığına bir göz atmanız gerekecek.

OSB Nedir?

OSB, yönlendirilmiş şerit levha olarak da bilinir. Tasarlanmış ahşap gövde, yonga levhaya benziyor - birden fazla şerit veya ahşap yongası bir yapıştırıcının yanında birleşiyor. Parçalar belirli yönlerde görünür. Yönlendirilmiş bir yonga levha gövdesinde birkaç ton ahşap tonu fark edebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

OSB gövdesinde kullanılan şeritlerin her birinin boyutu yaklaşık bir ila altı inç olacaktır. Her şey düzensiz ve çeşitli noktalarda görünüyor.

Şeritler ayrıca birbirine dik görünür. Gövde kontrplak benzeri bir görünüm yaratacaktır.

Parçaları birbirine yapıştırmadan önce OSB gövdesi balmumu ile kaplanır. Balmumu, OSB düzeninin suyu itmesini sağlar. Ahşabın suyu tutma kabiliyeti, kontrplaktan alacağınızdan bile daha iyidir.

OSB Çatının Avantajları

Yönlendirilmiş şerit levhalar birçok nedenden dolayı faydalıdır:

  • Kesme mukavemeti, kontrplaktan alacağınızdan çok daha yüksektir.
  • Bir OSB gövdesinin görünmesi kolaydır. Tahta, birden fazla ağaçtan ve diğer büyümelerden gelen ahşabı içerebilir.
  • Tahtanın tasarımı tutarlıdır. Düzen, her yerde aynı güce sahiptir ve her yerde gözle görülür bir zayıflık yoktur.
  • Tahtanın ne kadar büyük olabileceği konusunda bir sınır yoktur. Mülkünüze uyan özelleştirilmiş bir tahta hazırlamak daha kolaydır.
  • Kontrplak yerine böyle bir tahta kullanmak sizin için daha az maliyetli olabilir. Maliyet, kullandığınız şeyin boyutuna ve şeyleri kullanıma ne kadar iyi hazırlayabileceğinize bağlı olarak değişir.

OSB (Oriented Strand Boards) ile Çatınızı Planlama

OSB gövdeleri çatı mantolama ihtiyaçları içindir. OSB, boyutu esnek olmasına rağmen 4 × 8 ayak levhalar halinde gelir. Bir tahta ¾ inç kalınlığa kadar olabilir. Tahtanız için en uygun kalınlık, çatınızın ne kadar iyi göründüğüne bağlı olarak belirlenmelidir.

Çiviler,  yanı düzeni için esastır. Çiviler, kenarlarında yaklaşık altı inç ve ortada on iki inç olacak şekilde yerleştirilmelidir. Yerleştirme, vücudun her yerinde yeterli kapsama alanı sağlar.

Sağlam Çatı Yapı olarak çatınız için tüm ihtiyaçlarınız için size yardımcı olabiliriz. Özellikle çatınızın etrafında yönlendirilmiş şerit levhalara ihtiyaç duyduğunuzda, çatı kaplama, balkon yada teras kapama  ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz. İhtiyaçlarınızı bize bildirin, mülkünüze ve çatı düzenine uygun bir çalışma planı bulalım.

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA