Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Ahşap Çatı

Ahşap Çatı

Ahşap Çatı

Ahşap çatı en çok tercih edilen çatı uygulamalarının başında gelmektedir.  Ahşap çatılar asla modası geçmeyen zarif bir görünüme sahiptir. Çatı kaplama malzemesi için yaygın bir seçim olmadığı için, aynı zamanda cesur bir ifade işlevi görür.

Ahşap çatılar güzel görünmelerinin yanı sıra dayanıklı, çevre dostu ve enerji tasarrufludur. Çok uzun süre dayandığı için ahşap çatı iyi bir yatırımdır. Ahşap bir çatıya sahip olmanın artılarını ve eksilerini merak ediyor musunuz? Daha fazlası için okumaya devam edin.

Ahşap Çatıların Avantajları

Dayanıklılık

Düzgün kurulur ve bakımı yapılırsa, ahşap çatılar 50 yıla kadar dayanabilir. Tipik olarak yaklaşık 20 yıllık bir ömre sahip olan asfalt zona ile karşılaştırıldığında, ahşap çatılar daha iyi bir yatırımdır.

Estetik

Ahşap çatılar, biraz rustik bir his ile sofistike bir görünüme sahiptir. Ahşap zona veya sallamaların muhteşem doğal tonları, doğal güzelliklerinde benzersizdir.

Ahşap çatılar ilk kurulduğunda harika görünse de, eskime yalnızca güzel görünümlerini vurgulamaya hizmet eder. Diğer çatı kaplama malzemelerinin çoğundan farklı olarak, ahşap daha mat görünmek yerine güzelce yaşlanır.

Benzersizlik

Asfalt zona, metal ve hatta arduvazın aksine, ahşap çatılar çatı kaplama malzemesi için oldukça nadir bir seçimdir. Her bir ahşap sallama veya shingle'ın benzersiz damarı ve deseni nedeniyle, iki ahşap çatı asla aynı değildir.

Sorunsuz bakım

Ahşap zona düşerse veya gevşerse, değiştirilmesi kolaydır.

Enerji verimliliği

Ahşap çatılar diğer çatı kaplama malzemelerine göre daha doğal yalıtım sağlar. Bu çatı tipi, soğutma ve ısıtma faturalarınızı önemli ölçüde azaltacaktır.

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir kaynaklı ahşap sallama veya zona, petrol ürünleri veya metallerden yapılmış çatı kaplama malzemelerine göre çok daha düşük çevresel etkiye sahiptir. Ahşap çatınızın çevre dostu olmasını sağlamak için FSC sertifikalı ahşap çatı kaplama malzemeleri kullanan profesyonel çatı ustaları ile çalışın.

Ahşap Çatıların Dezavantajları

Ahşap çatılar güzel ve uzun ömürlü olmasına rağmen, bu tür çatı kaplama malzemelerinin kullanılmasının birkaç dezavantajı vardır.

Haşarat

Tahtadan yapılan her şey, onu yemek veya içinde yaşamak isteyen böcekleri çekecektir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, ahşap çatınız termitlere, ağaç delicilerine ve diğer böceklere karşı hassas olabilir.

Yosun

Ahşap çatınız uygun şekilde tedavi edilmezse, nem ve soğuk hava yosun ve yosun oluşumuna neden olabilir. Yosun ve yosunlar ahşap zonalarda boşluklar oluşturabilir. Bu boşluklar, çatınızda ve evinizin iç kısmında büyük su hasarına neden olabilecek sızıntılara neden olabilir.

Maliyet

Nihai maliyet, çatınızın boyutuna ve malzemelerin kalitesine bağlı olacaktır, ancak genel olarak, çatınızı kiremitlemek istiyorsanız, ahşap sallar en pahalı seçenektir. Ahşap zona maliyeti bazen asfalt zona maliyetinin iki katından fazladır.

Neme karşı duyarlılık

Ahşap bir çatı lekeli ve boyalı olsa bile, yine de malzemeye nem sızarak zonaların şişmesine veya eğrilmesine neden olabilir. Bu, sızıntılara, su hasarına ve çürümeye yol açacak ve çatınızın ömrünü ciddi şekilde kısaltacaktır.

 

ahşap çatı yapımı, ahşap çatı detayı, ahşap çatı modelleri, ahşap çatı avantajları, çatı ahşap, çatı ahşap kaplama, ahşap çatı birim fiyat, çatı ahşap fiyatları, ahşap çatı döşemesi, ahşap çatı dekorasyonu, ahşap çatı ev modelleri, ahşap çatı fiyatları, ahşap çatı firmaları, ahşap çatı hesabı, ahşap çatı ısı izolasyonu, ahşap çatı ısı yalıtımı, ahşap çatı kaplama, ahşap çatı kaplaması,

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA