Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Membran Çatı

Membran Çatı

Membran Çatı

Membran çatı sistemleri az bakım gerektirir ve hasar gördüğünde hızlı yama veya onarıma açıktır. Çatı kaplama uygulaması, püskürtücüler ve rulolar kullanılarak hızlı ve verimlidir. Düşük toplam maliyetine rağmen, poliüretan uzun ömürlü hizmet ömrüne sahiptir. Yüzey güneş ışığını yansıtarak düşük termal iletkenliğe katkıda bulunur. Ayrıca yaygın kimyasallara, yağlara ve deterjanlara karşı dayanıklıdır.

Membran çatı malzemeleri hızla suya dayanıklı hale gelir ve sadece 24 saat içinde kürleşir. Membran çatılar, poliüretan, asfalt, tek kat, bitüm, fiber çimento levhalar ve beton dahil olmak üzere çeşitli çatı kaplama malzemeleriyle bezenmiştir. Ek bir son kat ve granül veya kum gibi kaymaz bir madde ile birlikte kullanıldığında, malzemenin su geçirmezlik özellikleri, normal orta-ağır yaya trafiğinde bile kalır. 

Düz bir çatıyı örtmek, eğimli bir çatıyı kaplamaktan tamamen farklı bir hayvandır (özel beceriler ve uzmanlık gereklidir) . Düz bir çatıda, mümkünse her türlü dikişten kaçınmak istersiniz. En büyük tehdit, elbette , bir çatı membranındaki herhangi bir delikten veya yetersiz şekilde kapatılmış dikişlerden herhangi bir erişim bulabilecek olan su olacaktır . Düz bir çatıyı kaplarken asıl amacınız su geçirmeyecek bir bariyer oluşturmaktır . Bir eşyayı (çatı dışında) su geçirmez hale nasıl getirirsiniz? Tente gibi fiziksel bir şey uygulayabilir veya güverte lekesi veya cila ile yaptığınız gibi bir bariyer oluşturmak için bir malzeme ile kaplayabilirsiniz.

Membran çatı kaplama maliyeti ne kadardır?

Bir membran çatının maliyetini belirleyen birkaç faktör vardır. Bir faktör, membranın altında kullandığınız yalıtım türüdür. Örneğin, tüm yapıyı yalıtmak için yeterince kalın bir yalıtım kullanmak, yalnızca kumaş yalıtımı kullanmaktan ve membranı yapıştırmaktan daha pahalıya mal olacaktır. Bir diğer büyük faktör, membranı alan çatının boyutudur. 

İyi bir kural, daha küçük bir membran çatı için metrekare başına yaklaşık 6,00-9,00 ABD Doları ve biraz daha büyük projeler için metrekare başına yaklaşık 5,00 ABD Doları arasında bütçe yapmaktır. Daha büyük ticari projelere girdiğinizde, metrekare başına maliyet önemli ölçüde azalır.

Membran Çatı Tamiri ve Montajı İçin Uzmanlarımıza Güvenin

Öncelikle Membran çatıların ne olduğundan ve ticari işletme sahipleri için faydalarının neler olabileceğinden biraz bahsedelim. Membran çatılar, hem alçak hem de düz eğimli çatı sistemlerine uygulanabilen tek katlı çatı kaplama çözümleridir. Membran çatıların önemli avantajlarından biri, kimyasallara karşı oldukça dayanıklı olmaları ve oldukça az bakım gerektirmeleridir. Membran çatının en baştan düzgün bir şekilde monte edilmesi durumunda, ticari mülk sahiplerinin çatılarının ayakta kalacağına ve uzun yıllar boyunca iyi performans göstereceğine güvenebilecekleri anlamına gelir. 

İstanbul Membran Çatı Firması

Arnavutköy membran çatı firmaları, Avcılar membran çatı firması, Bağcılar membran çatı ustası, Bahçelievler membran çatı şirketi, Bakırköy membran çatı ustaları, Başakşehir membran çatı fiyatları, Bayrampaşa membran çatı modelleri, Beşiktaş membran çatı desenleri, Beylikdüzü membran çatı çeşitleri, Beyoğlu membran çatı şirketleri, Büyükçekmece membran çatı tipleri, Çatalca membran çatı kumlu, Esenler membran çatı kumlusu, Esenyurt membran çatı fiyatı, Eyüp membran çatı tamir, Fatih membran çatı onarım, Gaziosmanpaşa membran çatı bakım, Güngören membran çatı yalıtım, Kâğıthane membran çatı izolasyon, Küçükçekmece membran çatı aktarma, Sarıyer membran çatı kaplama, Silivri membran çatı yapımı, Sultangazi membran çatı kurulum, Şişli membran çatı tamiri, Zeytinburnu membran çatı

 

membran çatı, membran çatı yapımı, membran çatı tamiri, ,membran çatı ustası, membran çatı firmaları, membran çatı kaplama fiyatı, membran çatı izolasyonu fiyatları, membran çatı uygulaması, membran çatı izolasyonu, membran çatı kaplama, membran çatı aktarma, çatı membran çeşitleri, çatı membran yapıştırma, çatı membranı, membran çatı modelleri, membran çatı fiyatları, çatı membran kaplama, membran çatı firmaları, çatı membranı fiyatları, çatı membran tamiri, çatı membran uygulaması, en iyi çatı membran hangisi, membran çatı iyi mi, çatı membran modelleri, membran çatı malzemesi, membran çatı maliyeti, çatı membran m2 fiyatları, membran çatı örtüsü, çatı membran ömrü, membran çatı yapımı

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA